ÚPLŇKOVÝ PŮST
Příjemný, ukázkový způsob, jak pročistit tělo držením půstu, je držet půst pojídáním ovoce. A kdy jindy je na to vhodná doba, než na podzim když je všude nádherné hroznové víno?
Úplněk
Úplněk je jediná poloha Měsíce, při které vidíme celý jeho povrch osvětlen. Úplněk nastává tehdy, když se Měsíc dostane do poloviny své pouti kolem Země. Na noční obloze ho vidíme jako nostalgický zářivý kotouč. Země se tehdy nachází mezi Sluncem a Měsícem.
Tato konstelace – z astronomického hlediska opozice – má velký vliv na veškeré přírodní jevy. Z nejznámějších - slapové jevy, tedy zvýšená síla přílivu.

Úplňkový půst - babské rady, nebo na tom něco je ...
\"Možná jste již určitě slyšeli lidové rady kolem hubnutí, hubnutí v úplňku: v této fázi Měsíce přeměňuje tělo téměř vše na tuky, proto je v tento den vhodné jíst jen zeleninu nebo dokonce držet půst. Za úplňku je vše zintenzivněné, takže byste měli stravu určitě odlehčit, pokud se na její úplné vynechání necítíte.\"
Umění držet půst
Co si představíte, když se řekne držet půst?
Možná si představíte, že je třeba jen tak posedávat, nudit se a padat do deprese u toho, že se nic nejí.
Někteří z nás jsou dokonce přesvědčeni, že umřeme, vynecháme-li snídani, oběd či večeři.
Někdy je těžké dostatečně zpomalit životní tempo, abychom vůbec pomysleli, že poskytneme tělu odpočinek.
Je těžké si představit, jak mocný účinek má půst využívající určitou potravinu či nápoj.
Pokud se podíváme do historie, dozvíme se, že půst doporučují a také praktikují všechna velká náboženství (křesťanství, islám, buddhismus). Pouze západní lékařská věda se dívá na půst přes prsty, protože tvrdí, že slouží pouze k náboženským rituálům a ne k léčbě těla. Půst předepisoval v minulosti již samotný Hippokrates a jiní další lékaři. Velcí myslitelé a filozofové, jakými byli Platón nebo Sokrates, praktikovali půst, aby si zvýšili duševní a fyzickou výkonnost.
V prvé řadě je dobré si uvědomit, co je to vlastně půst.
Všeobecně víme, že křesťanství za něj označuje zřeknutí se masa, které se dodržuje v období po skončení masopustu až do Velikonoc. Křesťané si v postní době odepírají i pamlsky či banální rozhovory a činnosti.
Dnes je však stále obvyklejší držet půst nikoli z náboženských, ale čistě zdravotních důvodů.
Podoba půstu však může být různá. Tou nejsyrovější je hladovění doplněné pouze pitím destilované vody. Při některých půstech je dovoleno popíjení zeleninových či ovocných šťáv, které tělu dodávají důležité minerály, enzymy, vitamíny a stopové prvky.
Půsty se mohou lišit i v délce a periodicitě jejich držení. Mohou být jednodenní, několikadenní i týdenní. Můžeme je periodicky opakovat, nárazově se k nim vracet či si je rozložit do celého roku.
Je však důležité si uvědomit, že půst nesmí být zaměňován za hubnutí a vždy by měl být doprovázen znalostí svého zdravotního stavu.
Jak je to při půstu s pohybem?
Během půstu se můžete věnovat rozmanitým činnostem. Intenzivní cvičení by mělo být omezeno na minimum. Chůze a lehká práce v domácnosti, lehká práce na zahradě jsou dobrými tělesnými aktivitami, které napomáhají metabolizmu.
Jednoduchá cvičení, jež nejsou příliš vysilující, podpoří a vyváží vnitřní orgány. Je důležité vytvořit si návyk a pravidelně cvičit, neboť tělo potřebuje tělesnou aktivitu pro zajištění správného chodu zažívání.
Jednodenní půst - vlastně mám chuť na ovoce, hoo-odně ovoce.
Je to vlastně jednodenní kúra hroznovým vínem.

ZBAVIT SE STRACHU Z HLADU.
POKUD SE PRO PŮST ROZHODNETE, VAŠE MYSL SE NALADÍ,
PŘEKVAPÍ VÁS, ŽE HLAD ANI NEPŘIJDE.
PODZIMNÍ HROZNOVÁ KÚRA
Příjemný, ukázkový způsob, jak pročistit tělo držením půstu, je držet půst pojídáním hroznového vína. A kdy jindy je na to vhodná doba, než uprostřed podzimu?
Jestli jste jenom jednou uvažovali, že se zkusíte jeden den \"postit\", teď je na to ideální příležitost.
Díky již nastartované úpravě jídelníčku je naše tělo, náš žaludek již značně přizpůsoben jednoduchým porcím jídla. Lehce stravitelného jídla. Navíc předpověď krásného slunečného počasí pro nadcházející týden nám krásně nahrává.
Hrozny jsou nejenom chutné, ale kromě požitku při jejich konzumaci jsou pro náš organismus také mnohostranně prospěšné.
Zevnitř nebo zvenčí, bobule hroznů obsahují veliké množství látek ke kráse: vyhlazují vrásky, chrání pokožku, zbavují ji odpadu a připravují na zimu.
Čerstvé nezpracované hrozny nám bleskově dodají energii, protože obsahují mnoho ovocného cukru stejného druhů jako med. Na rozdíl od jiných cukrů se však hroznový cukr rozkládá pomaleji a energie se uvolňuje postupně. Umožňuje tak déle udržet psychickou i fyzickou výkonnost.
Dalšími látkami obsaženými v hroznové šťávě, které výrazně snižují únavu, zvyšují pozornost a jsou prospěšné našim svalům, jsou aminokyseliny. Šťáva obsahuje rovněž důležité minerální látky: zejména draslík, vápník, železo, stopové prvky. Bohaté zásoby draslíku podporují odvodňování těla.
Hrozny zlepšují žaludeční sekreci, střevní peristaltiku, činnost jater a ledvin. Ovocné kyseliny, vlákniny a třísloviny vyčistí střeva, játra a ledviny tím, že je nutí zvyšovat vylučování. Pokožka pak působí prakticky okamžitě mladistvěji, čistě.
Jak to všechno provedeme?
A)
Dva (2) kilogramy čerstvých nezpracovaných hroznů si rozdělíme na celý den a nekonzumujme nic jiného, než tyto hrozny.
Můžeme začít hned ve středu ráno, nebo až ve čtvrtek ráno, nebo ve středu obědem a protáhnout kúru ještě na čtvrteční snídani (úplněk je ve středu 24.10.2018 - 18:45).
Pokračujeme pak čtvrtečním obědem normálně z jídelníčku (kuře, ryba).
B)
Nezapomeňte v přestávkách mezi jednotlivými dávkami vypít alespoň 2 litry tekutin. Vlažné vody, skvělé jsou čaje z čerstvých bylinek.
Zkuste omezit pití kávy.
Není důležité, jestli se pro den s ovocem rozhodnete, nebo ne. Je důležité se nebát jíst ovoce ke každému jídlu. Jako dezert. Exkluzivní dezert. Stačí kousek. Ráno, v poledne i večer.
To, co roste, na které máme chuť.
Jestli se pro jednodenní podzimní hroznovou kúru rozhodnete, nebo ne, v každém případě je to příležitost, jak odlehčit svému trávícímu traktu. Nejpřirozenější cestou, jaká existuje.
Berte to jako výzvu ke kreativitě. Vždy je to obtížné kvůli touze po jídle, protože tělo je zvyklé, že mu je dodávána potrava každý den, a míní velkou část z přijaté energie použít na strávení každého chodu.
Jakmile si však přivykne na nový režim, začne se uplatňovat nový způsob metabolismu a energie navíc je přesměrována na úklid a pročištění.
Berte to tak, že to není žádná hladovka. V podstatě to není ani žádný půst.
V podstatě je to den, kdy si vychutnáte den plný ovoce:Proto, že máte rádi hroznové víno.
Protože je právě teď té nejúžasnější chutě jakou jen hroznové víno může mít.
Prostě si ho užít do sytosti a současně udělat pro sebe něco skvělého.
Protože to za ten pocit to zkusit a dokázat stojí.

Tak jdeme na to? Co říkáte? Není se čeho bát. Dejte o sobě vědět ve skupině na fb a inspirujte ostatní i sebe. Podpory se vám určitě dostane!
Čistý růžový jazyk je znakem čistoty trávících orgánů, a naopak - jakýkoli povlak je svědectvím jejich znečištění.
MĚSÍČNÍ FÁZE
- Nov. Měsíc je k Zemi přivrácen neosvětlenou stranou.
- První čtvrť. Po novu před úplňkem má Měsíc tvar písmene D, říká se o něm, že dorůstá.
- Úplněk. Měsíc je k Zemi přivrácen osvětlenou stranou.
- Poslední čtvrť. Po úplňku před novem má Měsíc tvar písmene C, říká se o něm, že couvá.
zdroj: wikipedia.cz
Úplňky a Novoluní 2018
St 24.10.2018 - 18:45 Úplněk
St 7.11.2018 - 17:01 Novoluní
Pá 23.11.2018 - 06:39 Úplněk
Pá 7.12.2018 - 08:20 Novoluní
So 22.12.2018 - 18:48 Úplněk
- Réva vinná je jednou z nejstarších kulturních rostlin pěstovaných člověkem.
- Kulturní odrůdy se pěstují v mírném pásu celé zeměkoule.
- Vinné hrozny obsahují vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro metabolismus sacharidů, pomáhají při únavě, depresích a nervozitě.
- Obsahují také vitamíny A, E, C a kyselinu listovou, která je důležitá pro krvetvorbu.
- Vitamín C zase pro náš imunitní systém.
- Fenolové nevýživné látky, přítomné především ve slupce hroznového vína, mají všeobecně příznivé účinky na cirkulaci krve v arteriích, snižují krevní tlak.
HROZNOVÉ VÍNO
- je mírné projímadlo, které pomáhá při chronické zácpě způsobené zpomalenou funkcí střev
- má močopudné účinky, napomáhá vyplavování jedovatého odpadu z organismu
- je jedním z nejbohatších druhů ovoce na železo
- má pozitivní vliv na činnost mozku – zvyšuje schopnost koncentrace a zlepšuje paměť
- může poskytnout našim očím důležitou ochranu, která zabrání poškození zraku a slepotě v důsledku věkem podmíněné makulární degenerace.