⌊VIDEORECEPT⌋ Vafle ke snídani nebo palačinka jako dezert

[VIDEORECEPT]
Když nedělní oběd, tak dezert. Když dezert, tak palačinka.

Ano, i když se drží striktně program Metabolic balance®, lze do něj propašovat dezert úplně v pohodě.

Jak? Stačí si jenom rozdělit základní suroviny (2 ks vajec = porce bílkoviny) z našeho plánu na jednotlivé chody. 

(Klasické těsto na palačinky nebo vafle obsahuje
vajíčko a mléko
, mouku a cukr, špetku soli, rozpuštěné máslo.)

Když si vyberete (třeba pro oběd) bílkovinu vajíčko, které máme v plánech na porci 2 kusy, možností jak ho připravit je spousta:

  • omeleta nebo volské oko se zeleninou
  • vařené do zeleninového krému
  • použít na přípravu kvalitní majolky, kterou ochutíme salátek
  • příprava halušek (jsou vynikající i ze žitné mouky)
  • palačinka se špenátem nebo s ovocem.

A když chceme kompletní menu na nedělní oběd?

  • lehká zeleninová polévka (třeba žampionový krém)
  • rajčatová frittata s pečeným květákem (první vajíčko)
  • vanilková palačinka (druhé vajíčko) se skořicovou hruškou, espresso nebo bílý čaj.

Jak si připravíme palačinku a co budeme přesně potřebovat?

Vajíčko 1 ks, 1 lžíce vody, 1 lžička vanilkový extrakt (vlastní výroba – recept restart klub listopad 2018), 2 lžíce žitná mouka – nebo lehce více dle velikosti vajíčka, 1 lžička skořice, špetka soli, 1 lžička másla (nebo ghí), 1 hruška (nebo zralé mango, kaki, broskev), skořice.

Kdo již drží Metabolic balance® plán alespoň 21 dní, určitě potřebuje obohatit svoji palačinku dalším vitaminem: vitamin „Čeé“, čili zasněžit špetkou hořké čokolády 80%. Navíc díky slaďoučké hrušce se skořicí si na cukr ani nevzpomenete.

Těsto lze připravit ke snídani večer předem, nechat ho hezky rozležet: ke snídani bude krásně tak akorát, k obědu ještě lepší. Navíc je těsto vynikající i na přípravu vaflí, stačí přidat špetku kypřícího prášku..

I když je postup jednoduchý, videorecept pro inspiraci se vždy hodí. Přesně jak to mám pro vás připravené  v každém sezonním online kurzu Restart pro vaši dokonalou postavu: 32 dní inspirace formou jídelníčků, receptů, videoreceptů, nákupních seznamů vždy na jeden týden, jeden měsíc. Navíc obrovská inspirace a podpora díky vašemu vzájemnému sdílení v naší uzavřené „studijní“ skupině.

Monika Hemerová
Profesí jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce, majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se už NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorku jedinečného online kurzu hubnutí Restart Jídlem pro vaši dokonalou postavu >> Něco více o mně najdete zde >>