Dýňová polévka – klasika, která nezklame

Dýně Hokaido. Také ji na podzim vidíte kam se hnete? K podzimu prostě patří….
Příroda to opět dokonale zařídila: vitamíny, minerály, vláknina, pohlazení pro náš žaludek, slezinu, slinivku, ledviny i srdce.
Mám ji ráda pečenou k masíčku, ale jako hustá, krémová, lehce ostrá polévka je bezkonkurenční.

Co budeme potřebovat:
Na porci počítám 100 g dýně Hokaido, takže velikost většího jablka vystačí na 3 porce. Semínka vydlabeme, neloupeme. Krájení na kousky není úplně jednoduché, ale výsledek za to stojí!
1 malá šalotka, stroužek česneku, malá mrkev na kolečka.
Okořením lžičkou Podravky Natura (používám místo soli), na špičku lžičky ostré indické koření MADRAS CURRY (kurkuma, chilli, kmín, koriandr, muškátový oříšek), lžíce olivového oleje.
Vše zaliju vařící vodou a nechám lehce bublat 25 minut. Vše se pak rozmixuje ponorným mixerem.

Pokud máte ke snídani v Metabolic plánu ovesné vločky, dejte je vařit rovnou s dýní, pak už ale žádná šunka ani chleba.

Monika Hemerová
Profesí jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce, majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se už NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorku jedinečného online kurzu hubnutí Restart Jídlem pro vaši dokonalou postavu >> Něco více o mně najdete zde >>