Fazole a fazole a fazole

Fazole a fazole a fazole …

Existují stovky druhů, tvarů a barev fazolí, a všechny jsou dobré. Že vás nadýmají?

Vyzkoušejte je namočit minimálně 24 – 48 hodin než je budete vařit (v nové vodě, s kmínem, špetkou soli, stroužek česneku, bobkový list). Budou se vařit kratší dobu a budou stravitelnější až o polovinu.

Navíc obsahem antioxidantů se můžou klidně srovnat i s ovocem! Čím jsou fazole tmavší, tím více antioxidantů obsahují, ale i bílé fazole jsou 60x zdravější než kvalitní dietní šunka.

Černé fazole např. obsahují 10x víc antioxidantů (barevných antokyaninů) než citrusové ovoce a zhruba stejně jako hroznové víno a brusinky!
Všechny barvy se ve vašem střevě vstřebají do krve, čímž chrání vaše buňky.

Vždy je důležité je namočit minimálně na 24 hodin. Zvětší svůj objem, tak je potřeba počítat s větší nádobou. Nádherné adzuki fazolky jsou asi ze všech nejchutnější.

 

Fazole, luštěniny všeobecně, jsou v našich plánech Metabolic balance® jedny ze základních zdrojů bílkovinné složky naší potravy. 

Fazole navíc obsahují velké množství zinku, který je důležitý také pro vývoj rozmnožovacího ústrojí, dokonce prevence neplodnosti a impotence.

Jsou zdrojem kvalitní vlákniny, naši pomocníci při snižování nadváhy.

 

Díky tomu, že se fazole dají vařit a zapékat, nakládat a sterilovat, můžeme si je zařadit do jídelníčku několikrát v týdnu. Horké v polévce, zapečené se zeleninou, studené do salátu s avokádem, nebo rozmixované na pomazánku typu hummus:

 • bílé fazole
 • olivový olej
 • sůl, pepř
 • citronová šťáva
 • (tahini sezamová pasta, bylinky)

Se špalíky čerstvé zeleniny s kouskem žitného chleba (recept s podrobným popisem už pro vás chystám) vykouzlíte rychlou večeři a také skvělé slavnostní pohoštění.

Jestli vás lákají rychlé a chutné recepty dle právě dostupných sezonních surovin, které máte rovnou zakomponované do kompletního jídelníčku na jeden týden v měsíci, nechte se inspirovat naším Restart klubem pro dokonalou postavu. Jídlem.

Monika Hemerová
Je profesionální výživový poradce. Vystudovala biochemii a mikrobiologii. Majitelka Studia MODELACE. Fitness pro ženy Studio MODELACE založila v roce 2002. Zároveň provozuje soukromou výživovou poradnu v Praze, Poděbradech a Kolíně. Její vášní je od roku 2009 také poradenství v programu METABOLIC balance® - šetrná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Autorka online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu>>
Propaguje komplexní přístup ke zdraví a svá doporučení zakládá na nových vědeckých poznatcích a vlastních zkušenostech.
Něco více o ní najdete zde>>
Komentáře
 • Odebírat novinky:

  Chcete dostávat informace o právě zveřejněném receptu nebo novém článku na blogu do vašeho emailu?

 • Dnešní inspirace
 • Živě na INSTAGRAMU @metabolic_monikahem
 • Vařit, pochutnat si a zhubnout?

  Jíst pouze 3x denně a nemít hlad? Státněte si eBook ZDARMA a zkuste 2 dny, 8 jednoduchých receptů z mého Metabolic Balance® jídelníčku.

 • KDYŽ JE V LEDNICI: