Vločkové lívanečky místo ovesné kaše

Všude se pečou koblihy. Masopustní koblihy. Klasické, jak je pekly naše babičky: mouka, máslo, smetana, hezky na sádle … Ano, miluju je také. Klidně si je upečte, a klidně si jednu dejte. Když víte, že si dokážete udržet na uzdě svoje chutě, a nejste právě uprostřed vašeho programu hubnutí.

Byla by veliká škoda kvůli jedné koblize přerušit práci vašeho těla na generálním úklidu. A to úklid starých prohřešků nevhodného stravování je pořádný úklid.

Jedna kobliha nám za to nestojí, a prostě si ji dáte příště …

Ale?

Co takhle k snídani lívanečky? Z ovesných vloček.

Kdo drží plán a má v plánu (Metabolic balance® program hubnutí) ovesné vločky a mléko, má v téhle kombinaci jídla asi jediný, ale dokonalý prostor si dát ke snídani cappuccino.
A kdo má na mrazáku višně (borůvky, maliny), má vše, co je na přípravu delikatesy jménem lívanečky potřeba.

Jak si je připravit?

 • 30g ovesné vločky (vaše porce z plánu)
 • 100 ml mléko (zbytek z porce z plánu je právě porce na cappuccino)
 • 1 lžíce chia semínka (ev. 1 lžička jemně mleté lněné semínko)
 • špetka soli, na špičku lžičky kypřící prášek
 • kapka vanilkového extraktu
 • kokosový olej na pečení
 • 100g borůvky (ovoce z plánu)

Smíchat a zamíchat: vločky, mléko, sůl, chia, kypřící prášek, vanilku. Nechat přikryté chvilinku odstát ať se vše propojí. Ideálně začít péct nejdříve za 15 minut, nebo také na druhý den.

Jenom ještě: při pečení se budete muset lehce obrnit trpělivostí.

Jelikož v těstě chybí vajíčko (suplují ho chia nebo lněná semínka), zkraje se bude zdát, že z toho lívaneček nikdy nebude.
Naskládejte, vmáčkněte na ně, na hromádky těsta na pánvičce, ovoce (borůvky, plátečky jablka nebo hrušky), sypte skořicí. Musíte vydržet až budou z první strany lívanečky již lehce „křupavější“, úplně upečené. Otočte je, přidejte na špičku nože kokosový olej, ať je ovoce zkaramelizované.

Křehké, ale upečené, lahodné.

Kdo není v přísné, intenzivně hubnoucí fázi Metabolic balance plánu, zasněžit čokoládou, kápnou med, nebo javorový sirup. Ale jsou boží i bez těchto „dekorací“.

Je tady také možnost si jeden den uvařit rovnou více porcí ovesné kaše, schovat do lednice, a na druhý den máte základ na těsto, lívanečky krásně drží tvar při pečení. Zkuste nakrájet jablko na tenké měsíčky a zamáčknout do těsta, zasněžit skořicí. A pak, až je otočíte a opečou se (lívanečky s plátky jablíčka) na kokosovém oleji, si už jenom vychutnejte dokonalou chuť lezce zkaramelizovaného jablka. 

A je tam vše, co má perfektní snídaně obsahovat. Nechte si chutnat.

Jestli sladká snídaně není nic pro vás, vyměňte ovoce za pórek nebo kolečka kapie, do těsta přidejte špetku polévkového, nebo pizza koření. A ovoce si pak dáte jako dezert po snídani.

Možná neznáte Metabolic balance® program a zarazilo vás, že je to (ke snídani a pouze v kombinaci s vločkami) jediný prostor dát si (a to pouze ke snídani) cappucino. Ano, ale jenom když si potřebujete dát do pořádku svoje stravování, trávení, intenzivně hubnout, řešíte skladbu potravin.

Proč? Jestli vás zajímá, proč a vůbec jestli by to mohlo být přínosem i pro vás, více informací najdete zde >>

Monika Hemerová
Je profesionální výživový poradce. Vystudovala biochemii a mikrobiologii. Majitelka Studia MODELACE. Fitness pro ženy Studio MODELACE založila v roce 2002. Zároveň provozuje soukromou výživovou poradnu v Praze, Poděbradech a Kolíně. Její vášní je od roku 2009 také poradenství v programu METABOLIC balance® - šetrná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Autorka online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu>>
Propaguje komplexní přístup ke zdraví a svá doporučení zakládá na nových vědeckých poznatcích a vlastních zkušenostech.
Něco více o ní najdete zde>>
Komentáře
 • Svět není dokonalý, vím …
 • Jsem Monika Hemerová,

  nutriční specialista, poradce METABOLIC balance®. Autorka online kurzu hubnutí RESTART Jídlem, majitelka Studia MODELACE .

  Věřím, že tady najdete další inspiraci nejenom k vaření.

  Stejně jako již 18 let moji klienti, ale také všichni, kterým záleží na kvalitním jídle.

  Více také na mém blogu monikahem.cz

 • Odebírat novinky:

  Chcete dostávat informace o právě zveřejněném receptu nebo novém článku na blogu do vašeho emailu?

 • Dnešní inspirace
 • Vařit, pochutnat si a zhubnout?

  Jíst pouze 3x denně a nemít hlad? Státněte si eBook ZDARMA a zkuste 2 dny, 8 jednoduchých receptů z mého Metabolic balance® jídelníčku.

 • Pečeme žitný kváskový
 • NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY
 • Živě na INSTAGRAMU @metabolic_monikahem
 • KDYŽ JE V LEDNICI: