Hubnout? Hlavně nepřibrat?

Hubnout? Hlavně nepřibrat? Ne, vážně chci zhubnout!

Věta, kterou si poslední týdny řekla alespoň jednou každá z nás. I když v hloubě duše to bylo: „Sakra, jsi doma, právě teď můžeš vařit a připravit si k jídlu to, na co jsi měla vždy výmluvy, že není čas.“

Rouška. Některé jsou fakt nádherné, ale možná je čas se za ně přestat schovávat …

Nechci se zamotat do hodnocení situace kolem karantény, ale je fajn si udělat svoji malou rekapitulaci. Co nám posledních pár týdnů dalo, co nám vzalo, a pak co si možná, určitě chceme nechat do budoucna, napořád.

Je jedno, jestli jste předtím nikdy nepekly chléb, nedejbože vánočky nebo mazance. A už vůbec ne z kvásku. Ve finále i většina skalních odpůrců domácího pečení nakonec podlehla nějaké virtuální výzvě na domácí štrůdl, kváskový chléb, nebo dokonce francouzskou briošku.

Myslím, že to bylo skvělé!
Vůně po celém domě, božská chuť jemňoučkého těsta. Je skvělé mít najednou osvědčený recept, který můžete kdykoli s úspěchem zopakovat.

Jenže a právě proto, že jsme jenom lidi, většinou jeden kousek nikdy nestačí. Takže jsou pouze dvě možnosti. Vlastně tři:

 • Peču, když vím, že nás bude kolem stolu hodně a na mě zbude fakt jenom jeden malý kousek.
 • Je to v pohodě, znám se, fakt si ukrojím jenom jeden kousek, vychutnám si ho a dost. Další kousek až zítra.
  Blbost? I to jde, jenom to má spojitost s tím, co právě obsahuje celé naše jídlo.
 • Prostě nepeču, a pak mě zbytečně nic neláká. Už se znám, dám si první kousek, a není síla co mě zastaví, než sním klidně půlku plechu.

Našli jste se? Nebo možná už máte svoje vlastní finty jak ovládat nezvladatelné chutě na sladké, nebo slané „kalorické bomby“?

A pak, také máte v hlavě věčně otázky typu?

 • Je doopravdy vše z mouky a čokolády tak špatné pro naše tělo?
 • Dá se vůbec dlouhodobě udržet váha?
 • Kvůli postavě se musíme už na věky věků vzdát některých jídel, když nechceme žít na houpačce přežírání a hladovění?

Odpověď je v kombinaci potravin v jednom jídle.

Dále velikost jejich porcí a hlavně jejich četnost. Důležitá je také jejich kvalita a pestrost, způsob zpracování.

Vážně, můžeme jíst vše, jenom ne najednou. Že to zní jednoduše a přitom složitě?
Stejně jako stravování dle programu Metabolic Balance v ukázkové Osmičce. Vyzkoušejte tipy na jídelníček s recepty na 8 dní.
Pro začátek kombinace pár základních potravin. Pár jednoduchých, ale zásadních pravidel a chuť začít, mít důvod a motivaci.

Ano, někdy to vážně nejde.
Jestli se posledních pár týdnů nezastavíte kvůli nepřetržité práci, nebo naopak jste doma na home office a fungujete současně jako máma, učitelka, uklízečkanepřetržitá vývařovna, je jasné, že už neřešíte jak je to jídlo zdravé a jestli vůbec je to jídlo složením vyvážené. Jestli má dost vitamínů a minerálů, jestli se po něm docela tloustne …

Prostě je to jídlo, které je hotové jedna dvě, jí to všichni a je ho dost!

Tak, a teď jak na to hubnutí?

Když vše víte a víte, jak to máte s tím jídelníčkem udělat. Dokonce máte zkušenost, že jde dát během měsíce klidně 3 – 4 kila tuku dolů. Ale když by jste to právě teď nejvíce potřebovala, tak prostě není síla se do „toho“ pustit?

Co teď?

Co funguje mě a co funguje většině mých klientů?

 • Říct si, že dost. Že jme se dostali se svojí váhou už za maximální hranici, co jsme si kdy uměli představit.
 • Nelíbí se nám, co vidíme v zrcadle, i když kolem nás naši blízcí zatím mlčí.
 • Víme, že je to jenom otázka času, kdy se to odrazí i na našem zdraví.
 • A víme, že už to sami prostě nezvládneme, potřebujeme pomoc. Potřebujeme bod, o který se zachytíme a který nás podrží v našem rozhodnutí.

„Díky programu Metabolic balance a skvělého poradenství paní Hemerové si nyní můžu jídlo vychutnat na maximum a uvědomuji si jeho podstatu. Program mě naučil novým, logickým zvyklostem, navíc se shozenými 9 kily se cítím naprosto skvěle! Doporučuji všem, kdo by chtěl být opět pyšný na své tělo! Lenka“

Že vám program Metabolic Balance nic neříká? Nebo o něm už nějakou chvilku uvažujete, ale zatím ještě nepadlo konečné rozhodnutí?
Nebo dokonce máte svůj program Metabolic Balance a znáte všechny pro vás nejvhodnější potraviny, ale neumíte se rozhoupat k jeho opětovnému držení?

Skvěle funguje skupinový start. Jeden z hlavních impulsů, proč vzniklo první kolo online kurzu hubnutí, Zimní Restart Jídlem v lednu 2018. A pak jarní, letní a podzimní k respektu zařazení sezonních potravin.

A že vám utekl začátek aktuálního Jarního Restartu?

Jestli jste byly naposledy na vážkách se pustit do hubnutí s online kurzem, tentokrát si ho už nenechte ujít. Další bude až letní kolo v červenci 2020.

Co se děje ve skupině Jarního Restartu 2020 od 16. dubna? 

„Já jsem naprosto spokojená jak kilča a cm pomalu jdou dolů. Mám těsně před menstruací a nejsem oteklá a ani váha rapidně neletí nahoru jako vždy. Ba naopak klesá. S chutí si jdu připravovat jídla a ani už nepřemýšlím co zase budu vařit jako dřív. Jsem ráda, a teď vím,že to byla chyba, že jsem to nezkusila dříve. Moniko,děkuji Vám.“ (Jana F.)

„Od zimy jsem si už několikrát řekla, ze najedu na můj MB plán, vždy jsem ulítla mimo. Teď je to v poho a mam ze sebe radost, takže díky za Jarní Restart, Moni.“ (Zuzana H.)

Je to příležitost, využijte vše, co vám může kurz přinést. Je to dokonalý pomocník pro zorganizování chodu vaší kuchyně pro celou rodinu minimálně na příští měsíc, a věřte, že hubnutí je vlastně jenom skvělý bonus navíc.

Monika Hemerová
Profesí jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce, majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se už NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorku jedinečného online kurzu hubnutí Restart Jídlem pro vaši dokonalou postavu >> Něco více o mně najdete zde >>