[KVÁSEK – VIDEORECEPT] Mít tak svůj vlastní kváskový chléb …

[KVÁSEK – VIDEORECEPT] 

 

 

 

Mít tak svůj vlastní kváskový chléb …

 

 

Přiznávám, doma peču chleba tak poslední rok a půl. Blízko máme globus a tam žitný kváskový koupíte kdykoli. Také jsem si jednou týdně pro něj chodila v Poděbradech k Macháčkům z parní pekárny…

Jenže když 11 let posloucháte, jak si vaši klienti Metabolic balance®  programu nadšeně pečou doma svůj vlastní chléb, je jenom otázka času, kdy se do pečení svého chlebíku musíte vrhnout také.

Všechna pro proč kváskový a ještě k tomu proč doma si můžete přečíst přímo u receptu >>>

Být poradcem Metabolic balance®  má také jednu skvělou, přímo dokonalou výhodu: vzájemné sdílení.

Vůbec jsem nemusela hledat, zkoušet mezi stovkami receptů a videí v nekonečném online světě internetu. Přesně jsem poprvé věděla, pro který recept (na žitný kváskový) z nekonečného množství se rozhodnout.

Pro tenhle recept jsem se rozhodla na doporučení (když ho začal pravidelně a velice úspěšně péct manžel mojí klientky) a jsem z receptu pořád nadšená. Je to vážně nejjednodušší domácí recept na pečení žitného kváskového chleba (z repertoáru asi u nás nejslavnější pekařky Zuzky, alias Maškrtnica).

A to je přesně recept, který vám chci doslova „vnutit“!

Peču ho tak jednou za 4 dny. Jeden malý v neděli večer (začnu v neděli ráno) na běžný týden.

Pak ještě jeden velký v pátek pozdě večer (načasování  postupu najdete také v receptu) v sobotu ke snídani, na víkend. Když se sejdeme o víkendu i s dětmi co už vyletěly z hnízda, peču ještě jeden malý pro každého sebou domů. Ano, mám právě proto tři malé formy, zatím …

Věřte mi, kdyby to bylo složité a časově náročné, nepeču ho a ani recept by nebyl součástí v našem online kurzu hubnutí Restart jídlem.

Kdybych jenom tušila, jakou vlnu nadšení v zimním online kurzu hubnutí vyvolá pečení chleba, věřte, že bych sem ten recept pro vás dala již dávno. Asi až teď je ten správný čas. A věřte mi, pečení chleba je také relax, způsob jak pravidelně opravdu vypnout mozek, a možná také budoucí nádherná závislost …

Nechte se také zlákat k pečení této u nás historicky tradiční delikatesy a pojďme si spolu vychutnat a užít přípravu domácího chleba – žitný a z kvásku  >>>

Určitě dejte vědět, jak se vám povedl, jak vám provoní celý dům a hlavně, jak vám chutná a také jestli vás pečení chleba také uchvátilo.

Základ je kvásek.

Jestli jste ještě nikdy svůj chlebík nepekli jenom proto, že nemáte kvásek, návod na jeho založení je jednoduchý. Návodů je sice plný internet, ale ať už nemusíte nikde hledat. A také nemusíte čekat 14 dní.

Když si na něj dnes zaděláte, slibuji, už pátý den pečete svůj první chlebík.

Můžete si zadělat na svůj vlastní kvásek. Jak?

Pouze si musíte zatím koupit žitnou mouku, a za další 4 dny, než bude kvásek připravený pro pečení chlebíku, si hravě seženete zbytek:

Spěcháte? Chcete mít kvásek hodně rychle?
Přidáváte mouku a vodu každých 12 hodin, tj. ráno a večer:

1. DEN:
Zamícháme ve skleničce 1 lžíci žitné mouky a 2 lžíce vody.
2. DEN:
Přidáme 1 lžíci žitné mouky a 2 lžíce vody, zamícháme,
za 12 hodin přidáme 1 lžičku žitné mouky a vodu aby nám vznikla hustota těsta jako na lívance.
3. DEN:
Přidáme 1 lžičku žitné mouky a 1 lžičku vody, zamícháme,
za 12 hodin přidáme 1 lžičku žitné mouky a vodu.
4. DEN
Ráno přidáme 1 lžičku žitné mouky a 1 lžičku vody, zamícháme.
Večer si připravíme do větší misky (v které už budeme dělat těsto na chléb) 125 g žitné mouky a 125 g vody a přidáme všechen náš vyrobený kvásek ze skleničky. Náš nový kvásek startuje.
5. DEN
Za 12 hodin si odebereme raději do 2 samostatných, čistých skleniček po 2 lžících kvásku (malého). Skleničky pečlivě uzavřeme víčkem a dáme do lednice na příští pečení.
Zbytek kvásku (velkého) v míse zpracujeme do těsta na náš první chlebík. Kváskový.

Tak jak se vám to pozdává?

A teď vám už vážně nic nebrání, jde se na přípravu domácího chleba – žitného a z kvásku  >>>

A až ho upečete, a ukrojíte si první krajíc, tak pokud se stravujete dle Metabolic Balance programu, porce je cca 25g.

Jelikož je chlebík dle tohohle receptu značně „hutný“ (těžký ale chutný), krajíc musí být prostě tenulilinký …


Nebo je tady další možnost:

Jak si na snídani (když nemáte kaši) náš chlebík vychutnat, tj. zvětšit porci?
Jednoduše: vzít si porci „z oběda“, eventuálně z večeře, kdo ho v plánu má …

Když tak se klidně ptejte, nebo dejte vědět jak se vám povedl.
Věřte mi, je to láska. Sdílejte prosím 🙂

Jestli hledáte další inspiraci nejenom na recepty, ale také na jídelníček na celý měsíc včetně mého odborné vedení po celou dobu 32 dnů, ale hlavně ten správný impuls kdy začít, využijte právě aktuálně připravovaný jedinečný online kurz hubnutí a sezonní podporu Restart Jídlem.

Monika Hemerová
Profesí jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce, majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se už NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorku jedinečného online kurzu hubnutí Restart Jídlem pro vaši dokonalou postavu >> Něco více o mně najdete zde >>