Kuře na jalovci

Jeden z mých oblíbených, klasických receptů z jednoho hrnce.

Opět hodně červené barvy: ideální pro zimní čas. Dokonalá kombinace masa, zeleniny a jednoduchého, ale výrazného koření –  přesně pro hubnutí s Metabolic balance.

Co budeme potřebovat:

4 porce kuřete, cibule na 1 cm silná kolečka, 5 ks mrkev na šikmá kolečka, petřžel na kolečka, řapíkatý celer (může být i klasický)

6 ks bobkový list, 10 kuliček jalovce, sůl. olej, plechovka drcených rajčat, nebo protlak.

 

A jak na to?

Na dno hrnce vhodného do trouby začneme postupně skládat: olej, cibule, mrkev, petržel, celer. Lehce osolíme, opepříme.

Na zeleninu položíme osolené kousky kuřete. Přidáme jalovec a bobkový list, zalejeme mixovanými rajčaty. Dle potřeby ještě podlejeme vodou aby byla zelenina lehce ponořená. Přikryté pečeme cca 45 minut.

V první fázi Metabolic plánu jako přílohu přidáme krajíček žitného chleba nebo žitných těstovin. Pro zbytek světa ideální rýže.

Monika Hemerová
Je profesionální výživový poradce. Vystudovala biochemii a mikrobiologii. Majitelka Studia MODELACE. Fitness pro ženy Studio MODELACE založila v roce 2002. Zároveň provozuje soukromou výživovou poradnu v Praze, Poděbradech a Kolíně. Její vášní je od roku 2009 také poradenství v programu METABOLIC balance® - šetrná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Autorka online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu>>
Propaguje komplexní přístup ke zdraví a svá doporučení zakládá na nových vědeckých poznatcích a vlastních zkušenostech.
Něco více o ní najdete zde>>
Komentáře
  • Odebírat novinky:

    Chcete dostávat informace o právě zveřejněném receptu nebo novém článku na blogu do vašeho emailu?

  • Dnešní inspirace
  • Živě na INSTAGRAMU @metabolic_monikahem
  • Vařit, pochutnat si a zhubnout?

    Jíst pouze 3x denně a nemít hlad? Státněte si eBook ZDARMA a zkuste 2 dny, 8 jednoduchých receptů z mého Metabolic Balance® jídelníčku.

  • KDYŽ JE V LEDNICI: