Kuře na jalovci

Jeden z mých oblíbených, klasických receptů z jednoho hrnce.

Opět hodně červené barvy: ideální pro zimní čas. Dokonalá kombinace masa, zeleniny a jednoduchého, ale výrazného koření –  přesně pro hubnutí s Metabolic balance.

Co budeme potřebovat:

4 porce kuřete, cibule na 1 cm silná kolečka, 5 ks mrkev na šikmá kolečka, petřžel na kolečka, řapíkatý celer (může být i klasický)

6 ks bobkový list, 10 kuliček jalovce, sůl. olej, plechovka drcených rajčat, nebo protlak.

 

A jak na to?

Na dno hrnce vhodného do trouby začneme postupně skládat: olej, cibule, mrkev, petržel, celer. Lehce osolíme, opepříme.

Na zeleninu položíme osolené kousky kuřete. Přidáme jalovec a bobkový list, zalejeme mixovanými rajčaty. Dle potřeby ještě podlejeme vodou aby byla zelenina lehce ponořená. Přikryté pečeme cca 45 minut.

V první fázi Metabolic plánu jako přílohu přidáme krajíček žitného chleba nebo žitných těstovin. Pro zbytek světa ideální rýže.

Monika Hemerová
Profesí jsem odborník na výživu, kouč, Metabolic Balance® poradce, majitelka fitness pro ženy Studio Modelace v Praze na Černém Mostě a v Poděbradech od roku 2002. Posedlá biochemií a programem Metabolic Balance® vás učím, že existuje bezpečná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se už NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Jsem autorku jedinečného online kurzu hubnutí Restart Jídlem pro vaši dokonalou postavu >> Něco více o mně najdete zde >>