Žitné metabolic tortilky

Tortilly jako také, klasické pšeničné, máme rádi doma všichni. Hezky s ostrými kuřecími kousky, sýrem, rajčátky, avokádo, zakysaná smetany s lístky salátu. Přesně, jak nás to naučila kdysi teta Maruška na campu v Calgary …

Ale když žitné, tak žitné, když METABOLIC, tak se vším všudy.

Sice to chvilku trvalo, ale mám vítěze. Ráda se o něj s vámi podělím.

Co budeme potřebovat:

– násobky 25 g žitné mouky, záleží kolik jich chcete připravit
– jemně umleté lněné semínko – lžička na 250 g mouky
– sůl, lžička
– voda, na 250g mouky cca 150 ml, záleží od mouky

Jak na to:
Všechny suché složky zpracujeme, pomocí vody zaděláme těsto jako na kynutý koláč. I když se zkraje hodně lepí, chce to trochu trpělivosti, jde to.
Je dobré, když ho necháte stát minimálně hodinku. Ideální na noc do lednice, je tak připravené ke snídani, ještě lepší je pak až za 24 hodin.

Na pomoučeném prkýnku si těsto rozdělíte na počet kousků, kolik chcete tortilek mít. Zkoulíte je na bochánky, které pak rozválíte, ideálně na průměr 10 – 12 cm. Rozválíte na placky o tloušťce cca 2 mm, které hned pečete na rozpálené suché pánvičce. Jednu po druhé.

Náplň už záleží na chuti, co vám váš METABOLIC plán nabízí. Kromě zeleniny je to hlavně bílkovina: sýr, maso, vajíčko, luštěniny.

 

 

Monika Hemerová
Je profesionální výživový poradce. Vystudovala biochemii a mikrobiologii. Majitelka Studia MODELACE. Fitness pro ženy Studio MODELACE založila v roce 2002. Zároveň provozuje soukromou výživovou poradnu v Praze, Poděbradech a Kolíně. Její vášní je od roku 2009 také poradenství v programu METABOLIC balance® - šetrná cesta změnit svoje stravovací návyky tak, že se již NIKDY nebudete mít potřebu vracet ke starému, nezdravému způsobu stravování a životnímu stylu. Autorka online kurzu hubnutí RESTART pro vaši dokonalou postavu>>
Propaguje komplexní přístup ke zdraví a svá doporučení zakládá na nových vědeckých poznatcích a vlastních zkušenostech.
Něco více o ní najdete zde>>
Komentáře
  • Odebírat novinky:

    Chcete dostávat informace o právě zveřejněném receptu nebo novém článku na blogu do vašeho emailu?

  • Dnešní inspirace
  • Živě na INSTAGRAMU @metabolic_monikahem
  • Vařit, pochutnat si a zhubnout?

    Jíst pouze 3x denně a nemít hlad? Státněte si eBook ZDARMA a zkuste 2 dny, 8 jednoduchých receptů z mého Metabolic Balance® jídelníčku.

  • KDYŽ JE V LEDNICI: